Utenos rajono skyrius   

Europos sostinėje – Strasbūre

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Utenos skyriaus pirmininkas Linas Bražionis europarlamentaro Zygmanto Balčyčio kvietimu kartu su Utenos skyriaus bičiule Loreta Mikalauskiene lankėsi Europos sostine tituluojamame Strasbūre.

Strasbūras ne veltui yra vadinamas Europos politine sostine. Šiame Prancūzijos mieste yra įsikūrusios pačios svarbiausios tarptautinės institucijos - Europos parlamentas, Europos Tarybos būstinė ir Europos žmogaus teisių teismas (lietuviams labiau žinomas „Strasbūro teismo“ vardu).
„Kai bendrauju su žmonėmis ir sakau, kad lankiausi Europos parlamente, daugelis jų galvoja, kad buvau Briuselyje. Ne. Oficialiai Europos parlamentas yra įsikūręs Strasbūre, tačiau komitetų, politinių frakcijų susitikimai, papildomi posėdžiai vyksta ir Briuselyje. O Generalinis sekretoriatas, kurio užduotis koordinuoti teisėkūros darbą ir rengti parlamento plenarines sesijas bei kitus posėdžius, yra įsikūręs Liuksemburge“, - apie painią Europos parlamento lokaciją pasakojo L. Bražionis.

Europos parlamentas yra renkamas tiesioginiuose rinkimuose kiekvienoje Europos Sąjungos valstybėje narėje. Parlamentarų skaičius proporcingas valstybės narės gyventojų skaičiui. Šiandien daugiau nei pusei milijardo gyventojų atstovauja 751 Europos parlamento narys išrinktas penkerių metų kadencijai. Lietuva šiuo metu turi 11 europarlamentarų, iš kurių du (Z.Balčytis ir Vilija Blinkevičiūtė) priklauso LSDP.

LSDP Utenos skyriaus pirmininkas L.Bražionis kelionės metu ne tik teoriškai susipažino su Europos parlamento darbu, jo struktūra, veikla, bet ir gyvai stebėjo europarlamentarų darbą, sudalyvavo svečio teisėmis spaudos konferencijoje, diskutavo apie Europos Sąjungos ir Parlamento biurokratinį aparatą, teikiamas/gaunamas naudas.

Bičiuliai turėjo galimybę ir iš arčiau susipažinti su Lietuvos rinkėjų pasitikėjimą gavusio Z.Balčyčio darbu: jo atstovaujamuose biudžeto kontrolės, pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komitetuose, Euronest ir ryšių su Kinijos Liaudies Respublikos delegacijose darbais.

LSDP Utenos skyriaus pirmininkas L. Bražionis kelionės metu ne tik teoriškai susipažino su Europos parlamento darbu, jo struktūra, veikla, bet ir gyvai stebėjo europarlamentarų darbą, sudalyvavo svečio teisėmis spaudos konferencijoje apie EP, su delegacijos dalyviais diskutavo apie Europos Sąjungos ir Parlamento biurokratinį aparatą, teikiamas/gaunamas naudas.„Džiaugiamės suteikta galimybe apsilankyti tokioje didžiulėje institucijoje, artimiau su ja susipažinti, pažinti mūsų išrinktų atstovų darbais ir jų kasdienybe. Daug sužinojome, daug pamatėme, daug patyrėme,“ – kalbėjo L. Bražionis.

  • 20170613_121829
  • 20170613_122004
  • 20170613_124145
  • 20170613_125055
  • 20170613_143324
  • 20170613_143847

Simple Image Gallery Extended

 

Niekas taip nepadeda kurti ateities, kaip drąsios svajonės. Šiandien utopija, rytoj kūnas ir kraujas.                     Viktor Hugo 

LSDP Utenos skyriaus
pirmininkas

Linas Bražionis

tapk nariu

Orai Utenoje