Utenos rajono skyrius   

Socialdemokratų nuostatos dėl alkoholio ribojimo: tai neturi didinti socialinės atskirties   

Socialdemokratai – Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) ir jos frakcija Seime – nuosekliai laikosi savo pozicijos: pritarti alkoholio prekybos laiko ribojimui ir reklamos uždraudimui. Tai patvirtino Seimo LSDP frakcijos vakar išrinktas jos naujas seniūnas Andrius Palionis.

Tačiau socialdemokratai nepritaria alkoholio prekybos draudimui nestacionariose lauko kavinėse, festivalių ir mugių metu bei amžiaus cenzo didinimui iki 20 metų.

Partijos pirmininkas Gintautas Paluckas teigia: „Siekiame ne tik mažinti alkoholio suvartojimą visuomenėje, bet ir ugdyti sąmoningą savo teises žinančią ir atsakingai jomis besinaudojančią visuomenę. Draudimas ir amžiaus kartelės kėlimas sąmoningumo neugdo, atvirkščiai – demonstruoja valdžios abejonę ir nepagarbą pilnamečio žmogaus gebėjimui atsakingai apsispręsti.“

Socialdemokratai taip pat pabrėžia, kad griežtesnis alkoholio reguliavimas ir ribojimas, kuris neginčijamai yra būtinas, neturi gilinti pažeidžiamų grupių ir žmonių – priklausomybe sergančių ir susijusių asmenų – socialinės atskirties ir jų nestigmatizuoti, o užtikrinti reikiamas finansines lėšas, kad tokie žmonės laiku gautų reikiamą pagalbą ir nebūtų paliekami vieni visuomenės užribyje.

Seimo Pirmininko pavaduotojas, LSDP vicepirmininkas Gediminas Kirkilas akcentuoja, kad „tiek visuomenė, tiek valdžia turėtų būti solidaresnė su tais, kurie patiria didelių sunkumų, kovodami su priklausomybe alkoholiui. Neturime teisės smerkti nė vieno, o būti žmogiškai supratingesni ir pirmiausia tiesti pagalbos ranką, o ne moralizuoti ir atstumti. Nereikia skirstyti žmonių į girtuoklius ir į normalius žmones – tai neracionalu ir nenaudinga, nes nesprendžia alkoholizmo problemos“.

„Alkoholizmo problemą reikia spręsti, užtikrinant praktiškai efektyvų pagalbos žmonėms su priklausomybe nuo alkoholio mechanizmą. Be to, dažnai perteklinis alkoholio vartojimas siejamas su skurdžiau ar kaimuose gyvenančiais žmonėmis. Tačiau visa tai niekur neveda – tai tik didina socialinę atskirtį ir tuos pažeidžiamus žmones klampina į dar didesnį alkoholio liūną. Ne tik valdžia, bet ir visuomenė savo solidarumu turi lygiomis prisidėti prie pagalbos žmonėms, kuriems to reikia“, - tvirtina G. Kirkilas.

LSDP informacinis centras

Niekas taip nepadeda kurti ateities, kaip drąsios svajonės. Šiandien utopija, rytoj kūnas ir kraujas.                     Viktor Hugo 

LSDP Utenos skyriaus
pirmininkas

Linas Bražionis

tapk nariu

Orai Utenoje