Utenos rajono skyrius   

                                                                                                                                                                           

LSDP: Vaiko pinigai turi siekti 100 eurų jau nuo kitų metų

„Mes džiaugiamės, kad koalicijos partneriai – valstiečiai žalieji – girdi socialdemokratų prioritetus bei supranta šeimos politikos ir finansinės paramos šeimoms, auginančioms vaikus, svarbą. Tačiau būtina užtikrinti, kad ši parama bus ženkli pagalba šeimoms, o ne mažareikšmiai kišenpinigiai“, – tvirtina Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

G. Palucko tvirtinimu, „mes, socialdemokratai, žinoma, esame pasiruošę mūsų partneriams padėti ne ieškoti, o rasti galimybes padėti šeimoms, gimdančioms ir auginančioms vaikus. 100 eurų vaiko pinigai turėtų būti prioritetas, formuojant 2018 metų valstybės biudžetą, šaltiniai – iš mokestinės reformos ir 40 įvairių mokesčių lengvatų. Solidūs vaiko pinigai turi būti skiriami visoms šeimoms nepriklausomai nuo pajamų dydžio ir nuo to, kelintas vaikas šeimoje, kad šeimos pernelyg neatidėliotų planų turėti pirmąjį vaiką“.

LSDP vicepirmininkas, Seimo LSDP frakcijos narys, buvęs Lietuvos premjeras Gediminas Kirkilas, kuris yra vienas iš iniciatyvos dėl žymiai didesnių vaiko pinigų ir finansinės paramos šeimai propaguotojų, pabrėžia, kad „30-60 eurų yra tikrai per šykšti parama šeimoms, norinčioms turėti vaikų ar galvojančioms apie šeimos pagausėjimą. Visi puikiai žinome, koks mažas Lietuvoje gimstamumas, kokia milžiniška emigracija, kaip greitai toliau sensta mūsų visuomenė. Todėl reikia ryškių pokyčių nedelsiant ir be didelių dvejonių – didinti valstybės paramą šeimoms su vaikais bei sudaryti palankesnes sąlygas, kad moterys ryžtųsi pastoti ir gimdyti pirmą ir ne pirmą kartą, kad motinystė nei jų, nei jų vaikų ir šeimų nenuvarytų į skurdą“.

„Vaiko pinigai sprendžia ne tik šias demografines, bet ir kitas socialines problemas: mažina girtavimą, o kartu ir smurtą šeimoje, stabdo tą pačią emigraciją ir didina vidaus vartojimą. O tai reiškia, kad valstybės išleisti šeimos paramai pinigai sugriš į biudžetą, sumažins skurdą ir socialinę atskirtį“, – įsitikinęs G. Kirkilas.

  LSDP informacinis centras

Niekas taip nepadeda kurti ateities, kaip drąsios svajonės. Šiandien utopija, rytoj kūnas ir kraujas.                     Viktor Hugo 

LSDP Utenos skyriaus
pirmininkas

Linas Bražionis

tapk nariu

Orai Utenoje