Utenos rajono skyrius   

Naujasis LSDP pirmininkas  Gintautas Paluckas pabrėžė tikėjimą socialdemokratija ir lyčių paritetą 

Gegužės 6 d.  Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) XXXV suvažiavime darbą oficialiai pradėjęs tiesiogiai išrinktas naujasis LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas savo kalboje pabrėžė tikėjimo socialdemokratija ir lyčių pariteto svarbą.

Pasak jo, tikėjimas socialdemokratinėmis vertybėmis ir teisingesne visuomene leido atkurti Lietuvoje socialdemokratų partiją 1989 metais, „ir tą tikėjimą turime savyje rasti iš naujo ir rasti drąsos būti tikrais socialdemokratais. Socialdemokratija nėra pašalpos ir išmokos. Socialdemokratija yra žmogaus išlaisvinimas iš rinkos sąlygotos nelygybės ir įgalinimas kurti savo gyvenimą pačiam“.

Kitu savo kalbos akcentu jis pasirinko lyčių lygybės klausimą. „Kai sakoma, kad moteris laiko visus tris namų kampus, jos indėlis į visuomenės gerovę yra gerokai  sumenkinamas. Negailestinga statistika rodo, kad moteris namų ūkio, ruošos darbams ir vaikų priežiūrai skiria 6 kartus daugiau laiko lyginant su vyrais. Ir kaip mes joms atsilyginame? 15 proc. mažesniais atlyginimais, menkesnėmis  karjeros galimybėmis ir mažesnėmis pensijomis“. 

„Kaip spręsti lyčių nelygybės klausimą? Pradėkime nuo politinio moterų įgalinimo“, - sakė G. Paluckas, patvirtindamas, kad lyčių pariteto principą įgyvendins ne tik renkant partijos pavaduotojus,  bet ir prezidiumą bei kitus partijos valdymo organus.

Naujasis LSPD pirmininkas taip pat atkreipė dėmesį į Lietuvos kūrybines visuomenės, t.y. mokslininkų, bibliotekininkų, mokytojų, dėstytojų ir gydytojų, socialinę padėtį ir atlyginimus, kurie neretai yra mažesni nei Bulgarijoje ar Rumunijoje. Anot jo, tai, kad šie žmonės patiria skurdą ir gyvena nepritekliuje, yra nedovanotina ir būtina kuo greičiau spręsti.

„Jau daug metų mūsų šūkis yra „Svarbiausia – žmogus“. Ir štai dabar aš žiūriu į profesinių sąjungų atstovus. Ir turiu įtarimą, jog jie tuo netiki. Netiki, jog mums svarbiausia - žmogus. Įdomu kodėl? Bičiuliai, juk mes žinome kodėl. Ir turime moralinę skolą mūsų partneriams (profesinėms sąjungoms) ir visiems dirbantiesiems. Turime prievolę įrodyti, jog šūkis „Svarbiausia – žmogus“ yra tikras. Nuoširdžiai tikiu, jog kartu su mūsų frakcija Seime ir mūsų koalicijos partneriais pavyks tai įrodyti svarstant Darbo kodeksą ir jo pataisas“, -  savo kalboje teigė G. Paluckas.

  LSDP informacinis centras

Niekas taip nepadeda kurti ateities, kaip drąsios svajonės. Šiandien utopija, rytoj kūnas ir kraujas.                     Viktor Hugo 

LSDP Utenos skyriaus
pirmininkas

Linas Bražionis

tapk nariu

Orai Utenoje