Utenos rajono skyrius   

Socialdemokratai už priemones smurtui prieš vaikus pažaboti, bet ne už jų centralizavimą

Keturmečio Matuko žūtis išjudino jau seniai brendusį smurto prieš vaikus problemos sprendimą Lietuvoje. Socialdemokratai jau nuo 2013 m. teikė siūlymus kaip tobulinti vaiko apsaugos nuo smurto sistemą, tačiau ligi šiol sulaukdavo nemenko pasipriešinimo.

„Įstatymų pataisos draudžiančios bet kokį smurtą prieš vaikus ir įgalinančios greičiau izoliuoti vaiką nuo smurtaujančių suaugusiųjų jau parengtos prieš kelerius metus. Tuomet buvau sulaukusi ne tik politikų bei dalies visuomenės pasipriešinimo, bet netgi buvau kaltinama, kad noriu legalizuoti vaikų atėmimą iš šeimų ir išvežimą į užsienį, kad noriu pritaikyti Norvegijos modelį Lietuvoje. Deja, turėjo įvykti visus sukrečianti nelaimė ir tik vaiko gyvybės kaina daug kas atsipeikėjo - analogiškos pataisos Seime siūlomos ir svarstomos dabar,“ – sako Seimo narė, socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė.

Socialdemokratai ir per praeitą balsavimą Seime balsavo, kad būtų priimtos įstatymų pataisos, numatančios smurtavimo apibrėžimus bei griežtinančios smurtautojų prieš vaikus bausmes.

Po to, kai buvo mirtinai sumuštas vaikas Kėdainiuose, pasigirdo įvairūs politikų bei institucijų siūlymai, vėl centralizuoti vaikų teisių apsaugos sistemą.

„Centralizavimo buvo atisakyta 2003 metais, nes tai tikrai nėra panacėja, o siūlymas dėl siūlymo. Vaiko teisių apsaugos skyrių kontrolę vertėtų pavesti Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Klausimas, ar pakanka resursų – vaiko teisių apsaugos skyrių ir socialinių darbuotojų, psichologų? Ar pakankama jų kompetencija ir požiūris? Pagaliau, ar pakankamas pačios visuomenės, artimųjų, kaimynų, giminių pačios šeimos požiūris į vykstantį ar galimą smurtą prieš vaikus,“ – klausimus kelia R. Šalaševičiūtė.

„Vaikas nėra ir negali būti suaugusiųjų nuosavybė, net ir tėvų. Visuomenėje pirmiausia turi keistis šis požiūris, tuomet galbūt baigsis bausmės vaikams. Kokius gi nusikaltimus šeimoje jie daro?“ – teigia socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Socialdemokratai balsuoja už ir ragina palaikyti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas, kurios leistų vaikams augti ir jaustis saugiai.

LSDP informacinis centras

 

Niekas taip nepadeda kurti ateities, kaip drąsios svajonės. Šiandien utopija, rytoj kūnas ir kraujas.                     Viktor Hugo 

LSDP Utenos skyriaus
pirmininkas

Linas Bražionis

tapk nariu

Orai Utenoje